Alicja KurońSędzia Sądu Rejonowego w Rzeszowie, Wydział Karny
Sędzia Sądu Rejonowego w Rzeszowie, specjalista z zakresu prawa karnego, w szczególności prawno-psychologicznych zagadnień dotyczących udziału dzieci oraz osób z niepełnosprawnościami w procesie karnym.
Wykładowca Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury oraz Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszowie.
Koordynator ds. współpracy międzynarodowej i praw człowieka w sprawach karnych Sądu Okręgowego w Rzeszowie
mł. insp. Wanda MendeNaczelnik Wydziału Profilaktyki Społecznej Biura Prewencji KGP
Naczelnik Wydziału Profilaktyki Społecznej Biura Prewencji KGP
Magda MroziewiczPsycholog szkolny, Konsultantka Telefonu i czatu zaufania dla dzieci i młodzieży 800119119.pl
Absolwentka Menedżerskiej Akademii Nauk Stosowanych w Warszawie na kierunku psychologia. Ukończyła Studium Przeciwdziałania Przemocy Domowej I stopnia, certyfikowane w Instytucie Psychologii Zdrowia „Niebieska Linia” PTP oraz rozpoczęła ścieżkę edukacyjną w obszarze seksuologii na Uniwersytecie SWPS.
Na co dzień pracuje jako psycholog szkolny w szkole integracyjnej, gdzie wspiera dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli. Jej misją jest stworzenie szkoły bezpiecznej i przyjaznej dzieciom.
Starsza konsultantka Telefonu i czatu zaufania dla dzieci i młodzieży 800119119.pl, prowadzonego przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. Wspiera także dorosłych w Antyprzemocowej linii pomocy w Fundacji SEXEDPL.
Do najważniejszych obszarów swojej pracy zalicza przeciwdziałanie przemocy oraz wspieranie dzieci i młodzieży w rozwoju psychoseksualnym.
Julia NormanPsychoterapeutka, interwentka kryzysowa
Absolwentka Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego na kierunku Psychologia. Ukończyła również Studium Pomocy Psychologicznej i Interwencji Kryzysowej w Instytucie Psychologii Zdrowia PTP oraz studia podyplomowe w SWPS w Warszawie.
Psycholożka i psychoterapeutka w trakcie szkolenia.
Współpracuje z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci jako Konsultant Telefonu i czatu zaufania dla dzieci i młodzieży 800119119.pl. Prowadzi gabinet psychologiczny „Julia Norman Bezpieczna Przystań”, gdzie zajmuje się psychoterapią dzieci, młodzieży i dorosłych. Pracuje też jako Psycholog w fundacji przy Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim Drewnica.
dr n. med. Paulina Rok-BujkoPsychiatra dzieci i młodzieży, psychoterapueta
Od 2007 roku pracuje z dziećmi i młodzieżą jako lekarz, od 2013 r. jako specjalista psychiatra dzieci i młodzieży. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Klinice Psychiatrii Dzieci i Młodzieży IPiN w Warszawie, Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii na oddziale psychiatrycznym dla dzieci w szpitalu w Józefowie, Klinice Psychiatrii Wieku Rozwojowego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
W latach 2019-2022 pracowała w Klinice Nerwic, Zaburzeń osobowości i Odżywiania Instytutu Psychiatrii i Neurologii, gdzie realizowała program specjalizacji z psychiatrii osób dorosłych. Od 2023 roku ponownie związana z Kliniką Psychiatrii Dzieci i Młodzieży IPiN, w ramach współpracy z Poradnią dla Dzieci z Autyzmem i ich Rodzin.
Prowadzi także praktykę ambulatoryjną i pracuje jako psychoterapeuta młodzieży i dorosłych w nurcie psychodynamicznym oraz jako terapeuta rodzinny.
Wojciech RonatowiczNauczyciel, pedagog seksualny
Nauczyciel, pedagog seksualny, absolwent Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego.
Interesuje się przemianą obyczajowości seksualnej dzieci, młodzieży oraz młodych dorosłych w Polsce. Współpracownik Podyplomowych Studiów Wychowania Seksualnego UW. Pomysłodawca szkoleniowych rad pedagogicznych Uczeń bezpieczny w sieci. Pracownik Instytutu Badań Edukacyjnych. Ekspert Sieci Edukacji Cyfrowej KOMETA. Były współpracownik Rzecznika Praw Dziecka.
Przeszkolił ponad 5500 nauczycieli z zakresu bezpieczeństwa w sieci oraz blisko 15 000 dzieci i młodzieży w zakresie cyberbezpieczeństwa. Współtwórca programu „Cyfrolatki” – profilaktyki cyberprzemocy, hejtu i mowy nienawiści w placówkach Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.
Realizacja